BC Coastal Soccer League

Standings
Team Games Wins Losses Ties Pts GF GA
SDU Stealth 05F 12 11 0 1 34 47 3
SDL Strikers 05F 14 8 0 6 30 34 10
SUSC Maguires 05F 11 7 2 2 23 37 9
Mission United FC Div 2 12 7 3 2 23 39 21
WCA U15G1 div 2 Celtics (McAleese) 11 5 1 5 20 19 9
SFC Hawks 05F 12 5 4 3 18 25 25
05 Chilliwack FC Crush - Division 3 14 3 5 6 15 15 29
CFC 05F White 12 3 5 4 13 20 21
LANGLEY UTD HISCOCKF19 Div 2 12 4 7 1 13 16 25
AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad) 12 3 7 2 11 10 34
05 Chilliwack FC Strikers - Division 2 5 3 1 1 10 17 3
SDU Thunder 05F 13 0 6 7 7 1 11
BCT Scorpions 05F 12 1 8 3 6 12 50
ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas) 12 0 11 1 1 6 48
GU15-2E BYE 0 0 0 0 0 0 0
Schedule
Sunday, September 8th, 2019
12:00 PM #6887147 6 SDU Stealth 05F Dugald Morrison 11 v 11 Turf map
0 LANGLEY UTD HISCOCKF19 Div 2
12:15 PM #6887151 2 BCT Scorpions 05F Newton Athletic Park Field #8 Grass map
2 SFC Hawks 05F
2:30 PM #6887152 2 CFC 05F White SSAP SSAP #10 map
2 SUSC Maguires 05F
2:30 PM #6887150 1 AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad) Samuel Robertson Technical School SRT map
0 ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas)
2:30 PM #6887149 1 WCA U15G1 div 2 Celtics (McAleese) Pitt Meadows Secondary Pitt Meadows Secondary map
1 05 Chilliwack FC Strikers - Division 2
Sunday, September 15th, 2019
10:00 AM #6887143 3 Mission United FC Div 2 Mission Sports Park Field 5 grass map
3 WCA U15G1 div 2 Celtics (McAleese)
10:00 AM #6887144 6 05 Chilliwack FC Strikers - Division 2 Exhibition Field Chilliwack Main Stadium Field map
0 AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad)
10:30 AM #6887145 2 ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas) MRC #2 Full Field map
2 BCT Scorpions 05F
2:00 PM #6887141 0 SUSC Maguires 05F AJ McLellan Elementary Grass map
4 SDU Stealth 05F
2:00 PM #6887146 1 SFC Hawks 05F Newton Athletic Turf #4 map
1 CFC 05F White
Sunday, September 22nd, 2019
10:15 AM #6887135 0 SFC Hawks 05F Newton Athletic Turf #2 map
6 SUSC Maguires 05F
12:00 PM #6887140 4 CFC 05F White SSAP SSAP #9 map
1 ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas)
12:15 PM #6887139 1 BCT Scorpions 05F Newton Athletic Park Field #8 Grass map
8 05 Chilliwack FC Strikers - Division 2
2:30 PM #6887138 0 AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad) Samuel Robertson Technical School SRT map
7 Mission United FC Div 2
2:30 PM #6887137 4 WCA U15G1 div 2 Celtics (McAleese) Pitt Meadows Secondary Pitt Meadows Secondary map
0 LANGLEY UTD HISCOCKF19 Div 2
Sunday, September 29th, 2019
10:00 AM #6887133 7 Mission United FC Div 2 Field #9 map
2 BCT Scorpions 05F
11:30 AM #6887131 2 SDU Stealth 05F Dugald Morrison 11 v 11 Turf map
0 WCA U15G1 div 2 Celtics (McAleese)
12:00 PM #6887134 2 05 Chilliwack FC Strikers - Division 2 Exhibition Field Chilliwack Main Stadium Field map
0 CFC 05F White
12:00 PM #6887129 0 ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas) Exhibition Park #2 SE field map
3 SFC Hawks 05F
3:30 PM #6887132 3 LANGLEY UTD HISCOCKF19 Div 2 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
1 AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad)
Sunday, October 6th, 2019
9:30 AM #6887127 1 BCT Scorpions 05F Tom Binnie Park Turf Tom Binnie Turf map
2 LANGLEY UTD HISCOCKF19 Div 2
12:15 PM #6887124 1 SFC Hawks 05F Newton Athletic Turf #4 map
0 05 Chilliwack FC Strikers - Division 2
12:30 PM #6887128 1 CFC 05F White SSAP SSAP #10 map
1 Mission United FC Div 2
1:00 PM #6887123 0 ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas) MRC #2 Full Field map
4 SUSC Maguires 05F
2:30 PM #6887126 0 AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad) Samuel Robertson Technical School SRT map
3 SDU Stealth 05F
Friday, October 18th, 2019
12:00 AM #7235765 0 SDU Thunder 05F TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235885 0 05 Chilliwack FC Crush - Division 3 TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235545 0 SDL Strikers 05F TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235825 0 05 Chilliwack FC Crush - Division 3 TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235725 0 SDU Thunder 05F TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235805 0 05 Chilliwack FC Crush - Division 3 TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235605 0 SDL Strikers 05F TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235845 0 05 Chilliwack FC Crush - Division 3 TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235625 0 SDL Strikers 05F TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235705 0 SDU Thunder 05F TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235565 0 SDL Strikers 05F TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235585 0 SDL Strikers 05F TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235685 0 SDU Thunder 05F TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235865 0 05 Chilliwack FC Crush - Division 3 TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235645 0 SDL Strikers 05F TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235745 0 SDU Thunder 05F TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235785 0 05 Chilliwack FC Crush - Division 3 TBD map
0 _prev div opponent
12:00 AM #7235665 0 SDU Thunder 05F TBD map
0 _prev div opponent
Sunday, October 20th, 2019
8:00 AM #6887119 SUSC Maguires 05F TBD map
GU15-2E BYE
10:00 AM #6887122 7 LANGLEY UTD HISCOCKF19 Div 2 Aldergrove Athletic Park Aldergrove Athletic Park - West map
1 BCT Scorpions 05F
10:00 AM #7181185 ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas) Exhibition Park #2 SE field map
3 SFC Hawks 05F
10:00 AM #6887118 1 Mission United FC Div 2 Field #9 map
4 CFC 05F White
2:30 PM #6887117 2 05 Chilliwack FC Crush - Division 3 Chilliwack Secondary School CSSS FF map
1 SDU Thunder 05F
2:30 PM #6887120 7 SDL Strikers 05F Mackie Turf #1 map
2 AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad)
4:00 PM #6887121 0 SDU Stealth 05F Winskill Park 11 v 11 Turf map
0 WCA U15G1 div 2 Celtics (McAleese)
Sunday, October 27th, 2019
8:00 AM #6887111 WCA U15G1 div 2 Celtics (McAleese) TBD map
GU15-2E BYE
9:30 AM #6887115 1 BCT Scorpions 05F Tom Binnie Park Turf Tom Binnie Turf map
7 SDL Strikers 05F
10:15 AM #6887112 7 SFC Hawks 05F Newton Athletic Turf #4 map
1 05 Chilliwack FC Crush - Division 3
12:00 PM #6887113 0 SDU Thunder 05F Winskill Park 11 v 11 Turf map
1 Mission United FC Div 2
12:30 PM #6887116 5 CFC 05F White SSAP SSAP #10 map
0 LANGLEY UTD HISCOCKF19 Div 2
1:00 PM #6887114 0 AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad) Samuel Robertson Technical School SRT map
3 SDU Stealth 05F
4:00 PM #7181205 ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas) MRC #4 Full Field map
6 SUSC Maguires 05F
Sunday, November 3rd, 2019
8:00 AM #6887110 AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad) TBD map
GU15-2E BYE
10:00 AM #7189185 6 05 Chilliwack FC Crush - Division 3 Chilliwack Secondary School CSSS FF map
0 ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas)
11:30 AM #7189165 4 Mission United FC Div 2 Mission Sports Park Field 5 grass map
0 SFC Hawks 05F
12:45 PM #6887106 3 SDL Strikers 05F Mackie Turf #1 map
1 CFC 05F White
2:30 PM #6887107 2 SDU Stealth 05F Dugald Morrison 11 v 11 Turf map
0 BCT Scorpions 05F
3:30 PM #6887109 0 LANGLEY UTD HISCOCKF19 Div 2 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
0 SDU Thunder 05F
4:00 PM #6887108 0 SUSC Maguires 05F Cloverdale Athletic Park Turf #2 map
1 WCA U15G1 div 2 Celtics (McAleese)
Sunday, November 10th, 2019
1:55 AM #6887102 BCT Scorpions 05F TBD map
GU15-2E BYE
10:30 AM #6887101 0 SDU Thunder 05F Winskill Park 11 v 11 Turf map
3 SDL Strikers 05F
12:00 PM #6887099 2 ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas) MRC #4 Full Field map
6 Mission United FC Div 2
12:00 PM #7189205 0 05 Chilliwack FC Crush - Division 3 Townsend Park Townsend A - Turf map
6 SUSC Maguires 05F
12:30 PM #6887104 0 CFC 05F White SSAP SSAP #10 map
6 SDU Stealth 05F
12:45 PM #6887100 1 AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad) Samuel Robertson Technical School SRT map
2 WCA U15G1 div 2 Celtics (McAleese)
2:00 PM #6887103 2 SFC Hawks 05F Newton Athletic Turf #4 map
1 LANGLEY UTD HISCOCKF19 Div 2
Sunday, November 17th, 2019
1:55 AM #6887095 CFC 05F White TBD map
GU15-2E BYE
11:00 AM #6887093 5 SDL Strikers 05F Delsom Tuf #1 map
3 SFC Hawks 05F
11:30 AM #7189225 4 Mission United FC Div 2 Mission Sports Park Field 5 grass map
3 05 Chilliwack FC Crush - Division 3
11:30 AM #6887094 3 SDU Stealth 05F Holly Park 11 v. 11 Grass map
0 SDU Thunder 05F
2:00 PM #6887097 1 SUSC Maguires 05F Cloverdale Athletic Park Turf #3 map
1 AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad)
3:30 PM #6887098 3 LANGLEY UTD HISCOCKF19 Div 2 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
0 ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas)
4:00 PM #6887096 5 WCA U15G1 div 2 Celtics (McAleese) Pitt Meadows Secondary Pitt Meadows Secondary map
0 BCT Scorpions 05F
Sunday, November 24th, 2019
1:55 AM #6887089 SDU Thunder 05F TBD map
GU15-2E BYE
9:00 AM #7189245 1 Mission United FC Div 2 Mission Sports Park Field 5 grass map
4 SUSC Maguires 05F
9:30 AM #6887091 1 BCT Scorpions 05F Tom Binnie Park Turf Tom Binnie Turf map
1 AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad)
10:00 AM #6887088 1 05 Chilliwack FC Crush - Division 3 Exhibition Field Chilliwack Main Stadium Field map
0 LANGLEY UTD HISCOCKF19 Div 2
10:30 AM #6887087 2 SFC Hawks 05F Newton Athletic Turf #4 map
4 SDU Stealth 05F
12:00 PM #6887090 1 ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas) MRC #2 Full Field map
3 SDL Strikers 05F
2:30 PM #6887092 1 CFC 05F White SSAP SSAP #10 map
1 WCA U15G1 div 2 Celtics (McAleese)
Sunday, December 1st, 2019
6:00 AM #6887082 SFC Hawks 05F TBD map
GU15-2E BYE
12:00 PM #6887086 2 AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad) Samuel Robertson Technical School SRT map
1 CFC 05F White
1:00 PM #6887084 1 WCA U15G1 div 2 Celtics (McAleese) Pitt Meadows Secondary School map
0 SDU Thunder 05F
2:45 PM #6887081 4 SDL Strikers 05F Mackie Turf #1 map
1 05 Chilliwack FC Crush - Division 3
4:00 PM #6887085 7 SUSC Maguires 05F Cloverdale Athletic Park Turf #1 map
0 BCT Scorpions 05F
4:00 PM #7189265 LANGLEY UTD HISCOCKF19 Div 2 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
3 Mission United FC Div 2
Saturday, December 7th, 2019
4:00 PM #6887083 7 SDU Stealth 05F Winskill Park 11 v 11 Turf map
0 ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas)
Sunday, December 8th, 2019
1:55 AM #6887076 ASA 05G Hurricane Div 2 (Minhas) TBD map
GU15-2E BYE
10:00 AM #6887075 1 Mission United FC Div 2 Mission Sports Park Field 5 grass map
2 SDL Strikers 05F
11:30 AM #6887077 1 05 Chilliwack FC Crush - Division 3 Chilliwack Secondary School CSSS 1 map
7 SDU Stealth 05F
12:00 PM #6887079 0 SDU Thunder 05F Winskill Park 11 v 11 Turf map
1 AFC U15G United Div 2 (Francis & Blad)
12:00 PM #6887080 0 CFC 05F White SSAP SSAP #9 map
1 BCT Scorpions 05F
2:00 PM #7189285 LANGLEY UTD HISCOCKF19 Div 2 Yorkson Turf map
1 SUSC Maguires 05F
2:00 PM #6887078 1 SFC Hawks 05F Newton Athletic Turf #4 map
1 WCA U15G1 div 2 Celtics (McAleese)