BC Coastal Soccer League

Standings
Team Games Wins Losses Ties Pts GF GA
AUSC U13 Sangha DIv 1 13 12 1 0 36 34 8
MSC U13B Div 1 13 12 1 0 36 63 14
CMFSC Como 07's D1 13 9 2 2 29 47 17
LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1 13 7 2 4 25 48 26
CFC 07M Royal 13 7 4 2 23 47 25
SUSC Ajax 07M 13 6 6 1 19 31 27
SFC United 07M 13 5 5 3 18 19 18
LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1 13 5 6 2 17 32 29
PMSC BU13D1 (07) AC Selects 15 4 8 3 15 15 47
CFC 07M White 13 3 7 3 12 13 24
SFC Pegasus 07M 12 3 6 3 12 17 34
NDSC United 07 14 2 8 4 10 14 46
SDU United 07M 12 1 6 5 8 14 36
GAC Vipers 07 13 1 8 4 7 11 29
NSFC 07M Elites 11 1 6 4 7 12 35
BU13-1SE BYE 0 0 0 0 0 0 0
Schedule
Friday, October 18th, 2019
2:05 AM #7225245 1 PMSC BU13D1 (07) AC Selects TBD map
0 _prev div opponent
2:10 AM #7225265 1 PMSC BU13D1 (07) AC Selects TBD map
0 _prev div opponent
Saturday, October 19th, 2019
8:00 AM #7179697 GAC Vipers 07 TBD map
SUSC Ajax 07M
8:00 AM #7179701 PMSC BU13D1 (07) AC Selects TBD map
SFC United 07M
8:00 AM #7179703 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1 TBD map
CFC 07M Royal
8:00 AM #7179702 CFC 07M White TBD map
LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1
8:00 AM #7179704 SFC Pegasus 07M TBD map
CMFSC Como 07's D1
10:30 AM #7179700 NSFC 07M Elites TBD map
AUSC U13 Sangha DIv 1
11:00 AM #7179699 MSC U13B Div 1 Mission Sports Park Field 5 grass map
SDU United 07M
Saturday, October 26th, 2019
8:00 AM #7179691 SFC Pegasus 07M TBD map
BU13-1SE BYE
10:00 AM #7179695 3 CFC 07M Royal SSAP SSAP #10 map
1 CFC 07M White
11:00 AM #7179694 4 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
1 PMSC BU13D1 (07) AC Selects
11:00 AM #7179689 0 GAC Vipers 07 Hjorth Road Park Turf Field #2 map
5 MSC U13B Div 1
11:30 AM #7179692 7 AUSC U13 Sangha DIv 1 MRC TURF #3 map
0 SDU United 07M
12:00 PM #7179696 3 CMFSC Como 07's D1 TC North (Main) map
3 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1
12:15 PM #7179690 5 SUSC Ajax 07M Cloverdale Athletic Park Turf #1 map
0 NDSC United 07
4:30 PM #7179693 3 SFC United 07M Newton Athletic Turf #4 map
1 NSFC 07M Elites
Saturday, November 2nd, 2019
8:00 AM #7179683 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1 TBD map
BU13-1SE BYE
9:00 AM #7179684 1 MSC U13B Div 1 Mission Sports Park Field 5 grass map
2 AUSC U13 Sangha DIv 1
10:00 AM #7179682 1 SFC Pegasus 07M Newton Athletic Grass #11 map
4 SUSC Ajax 07M
11:30 AM #7179686 1 NSFC 07M Elites Hjorth Turf 1 Hjorth Turf #1 (North) map
7 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1
12:00 PM #7179687 1 PMSC BU13D1 (07) AC Selects Heritage Mountain Grass Field - Full map
7 CFC 07M Royal
12:30 PM #7179688 1 CFC 07M White SSAP SSAP #3 map
1 CMFSC Como 07's D1
12:45 PM #7179685 0 SDU United 07M Winskill Park 11 v 11 Turf map
0 SFC United 07M
2:15 PM #7179681 1 NDSC United 07 North Delta Community Park Delsom - Full map
1 GAC Vipers 07
Saturday, November 9th, 2019
8:00 AM #7179676 BU13-1SE BYE TBD map
CFC 07M White
10:00 AM #7179675 4 SUSC Ajax 07M Cloverdale Athletic Park Turf #2 map
1 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1
10:00 AM #7179679 1 CFC 07M Royal SSAP SSAP #10 map
1 NSFC 07M Elites
12:00 PM #7179674 1 GAC Vipers 07 Erma Stephenson Park map
1 SFC Pegasus 07M
12:30 PM #7179678 1 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1 Willoughby Community Park Willoughby Turf Field - SW map
1 SDU United 07M
12:45 PM #7179673 1 NDSC United 07 Mackie Park Mackie Turf - Full map
8 MSC U13B Div 1
1:30 PM #7179680 4 CMFSC Como 07's D1 TC Fridge map
0 PMSC BU13D1 (07) AC Selects
1:45 PM #7179677 1 SFC United 07M Newton Athletic Turf #4 map
3 AUSC U13 Sangha DIv 1
Saturday, November 16th, 2019
8:00 AM #7179668 PMSC BU13D1 (07) AC Selects TBD map
BU13-1SE BYE
9:30 AM #7179670 1 AUSC U13 Sangha DIv 1 MRC TURF #3 map
0 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1
11:00 AM #7179669 2 MSC U13B Div 1 Mission Sports Park Field 5 grass map
0 SFC United 07M
11:30 AM #7179672 1 NSFC 07M Elites Hjorth Turf 1 Hjorth Turf #1 (North) map
6 CMFSC Como 07's D1
12:30 PM #7179667 1 CFC 07M White SSAP SSAP #3 map
1 SUSC Ajax 07M
2:00 PM #7179666 5 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
4 GAC Vipers 07
2:15 PM #7179671 1 SDU United 07M Winskill Park 11 v 11 Turf map
8 CFC 07M Royal
4:15 PM #7179665 2 SFC Pegasus 07M Newton Athletic Turf #2 map
0 NDSC United 07
Saturday, November 23rd, 2019
10:00 AM #7179663 0 CFC 07M Royal SSAP SSAP #10 map
1 AUSC U13 Sangha DIv 1
12:15 PM #7179659 2 GAC Vipers 07 Hjorth Road Park Turf Field #2 map
0 CFC 07M White
12:45 PM #7179658 1 NDSC United 07 Mackie Park Mackie Turf - Full map
4 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1
1:30 PM #7179657 1 SFC Pegasus 07M Newton Athletic Turf #2 map
5 MSC U13B Div 1
2:00 PM #7179660 3 SUSC Ajax 07M Cloverdale Athletic Park Turf #2 map
4 PMSC BU13D1 (07) AC Selects
2:30 PM #7179662 5 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
2 SFC United 07M
3:00 PM #7179664 7 CMFSC Como 07's D1 Percy Perry Stadium map
1 SDU United 07M
Saturday, November 30th, 2019
4:00 AM #7179653 SDU United 07M TBD map
BU13-1SE BYE
9:00 AM #7179654 6 MSC U13B Div 1 Mission Sports Park Field 5 grass map
1 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1
10:15 AM #7179651 1 PMSC BU13D1 (07) AC Selects Trasolini Turf Field - Full map
0 GAC Vipers 07
11:30 AM #7179652 0 NSFC 07M Elites Hjorth Turf 1 Hjorth Turf #1 (North) map
3 SUSC Ajax 07M
1:00 PM #7179655 0 SFC United 07M Newton Athletic Turf #4 map
2 CFC 07M Royal
2:30 PM #7179649 8 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
1 SFC Pegasus 07M
2:30 PM #7179656 2 AUSC U13 Sangha DIv 1 MRC TURF #3 map
1 CMFSC Como 07's D1
4:00 PM #7179650 0 CFC 07M White SSAP SSAP #9 map
2 NDSC United 07
Saturday, December 7th, 2019
10:00 AM #7179647 3 CFC 07M Royal SSAP SSAP #10 map
4 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1
10:00 AM #7179645 4 SUSC Ajax 07M Cloverdale Athletic Park Turf #2 map
2 SDU United 07M
11:00 AM #7179641 2 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1 Willoughby Community Park Willoughby Turf Field - SW map
4 MSC U13B Div 1
12:00 PM #7179644 0 GAC Vipers 07 Hjorth Road Park Turf Field #2 map
0 NSFC 07M Elites
12:45 PM #7179643 3 NDSC United 07 Mackie Park Mackie Turf - Full map
3 PMSC BU13D1 (07) AC Selects
1:45 PM #7179642 0 SFC Pegasus 07M Newton Athletic Turf #4 map
2 CFC 07M White
3:00 PM #7179648 2 CMFSC Como 07's D1 TC North (Main) map
0 SFC United 07M
Saturday, January 11th, 2020
8:00 AM #7179638 SFC United 07M TBD map
BU13-1SE BYE
9:00 AM #7179636 3 SDU United 07M Winskill Park 11 v 11 Turf map
1 GAC Vipers 07
2:15 PM #7179634 0 PMSC BU13D1 (07) AC Selects North Shore Turf Field - Full map
3 SFC Pegasus 07M
Saturday, January 18th, 2020
8:00 AM #7179631 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1 TBD map
BU13-1SE BYE
Saturday, January 25th, 2020
8:00 AM #7179623 BU13-1SE BYE TBD map
CFC 07M Royal
10:00 AM #7179621 1 GAC Vipers 07 Hjorth Road Park Turf Field #2 map
4 SFC United 07M
10:15 AM #7179617 3 CFC 07M White SSAP SSAP #3 map
0 PMSC BU13D1 (07) AC Selects
12:30 PM #7179618 6 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
0 NSFC 07M Elites
2:15 PM #7179622 3 SUSC Ajax 07M Cloverdale Athletic Park Turf #1 map
2 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1
3:00 PM #7179619 1 SDU United 07M Dugald Morrison 11 v 11 Turf map
2 SFC Pegasus 07M
4:30 PM #7179620 0 NDSC United 07 North Delta Community Park Delsom - Full map
3 AUSC U13 Sangha DIv 1
5:30 PM #7179624 4 MSC U13B Div 1 Field #9 map
3 CMFSC Como 07's D1
Saturday, February 1st, 2020
8:00 AM #7179616 CMFSC Como 07's D1 TBA TBA map
BU13-1SE BYE
10:00 AM #7179615 6 CFC 07M Royal SSAP SSAP #10 map
1 SUSC Ajax 07M
12:30 PM #7179609 0 PMSC BU13D1 (07) AC Selects North Shore Turf Field - Full map
7 MSC U13B Div 1
1:30 PM #7179610 0 NSFC 07M Elites Hjorth Turf 1 (11v11) map
0 CFC 07M White
1:45 PM #7179613 3 SFC United 07M Newton Athletic Turf #4 map
0 NDSC United 07
2:00 PM #7179614 0 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
0 GAC Vipers 07
2:00 PM #7179611 3 SDU United 07M Holly Park 11 v. 11 Turf map
3 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1
2:00 PM #7179612 4 AUSC U13 Sangha DIv 1 MRC TURF #3 map
0 SFC Pegasus 07M
Friday, February 7th, 2020
6:30 PM #7179628 0 NDSC United 07 North Delta Community Park Delsom - Full map
0 SDU United 07M
Saturday, February 8th, 2020
8:30 AM #7179602 0 PMSC BU13D1 (07) AC Selects Trasolini Turf Field - Full map
5 NSFC 07M Elites
10:00 AM #7179607 0 GAC Vipers 07 Hjorth Road Park Turf Field #1 map
6 CFC 07M Royal
12:30 PM #7179604 4 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
0 AUSC U13 Sangha DIv 1
12:30 PM #7179603 3 CFC 07M White SSAP SSAP #3 map
2 SDU United 07M
12:45 PM #7179606 3 NDSC United 07 Mackie Park Mackie Turf - Full map
2 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1
12:45 PM #7179608 1 SUSC Ajax 07M Cloverdale Athletic Park Turf #3 map
2 CMFSC Como 07's D1
2:15 PM #7179605 1 SFC Pegasus 07M Newton Athletic Turf #1 map
1 SFC United 07M
8:00 PM #7179601 MSC U13B Div 1 TBD map
BU13-1SE BYE
Saturday, February 15th, 2020
10:45 AM #7179625 0 CFC 07M White SSAP SSAP #3 map
6 MSC U13B Div 1
12:00 PM #7179627 SFC Pegasus 07M Newton Athletic Turf #4 map
NSFC 07M Elites
12:00 PM #7179632 1 CFC 07M Royal SSAP SSAP #10 map
6 CMFSC Como 07's D1
12:30 PM #7179626 2 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
2 PMSC BU13D1 (07) AC Selects
2:00 PM #7179629 0 GAC Vipers 07 Hjorth Road Park Turf Field #2 map
1 AUSC U13 Sangha DIv 1
Saturday, February 22nd, 2020
8:00 AM #7179593 SUSC Ajax 07M TBD map
BU13-1SE BYE
10:00 AM #7179599 6 CFC 07M Royal SSAP SSAP #10 map
1 NDSC United 07
11:00 AM #7179597 1 SFC United 07M Newton Athletic Turf #4 map
1 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1
11:30 AM #7179600 2 CMFSC Como 07's D1 Charles Best map
1 GAC Vipers 07
11:30 AM #7179596 2 AUSC U13 Sangha DIv 1 MRC TURF #3 map
0 CFC 07M White
12:00 PM #7179594 2 NSFC 07M Elites Hjorth Turf 1 (11v11) map
8 MSC U13B Div 1
1:00 PM #7179595 0 SDU United 07M Dugald Morrison 11 v 11 Turf map
0 PMSC BU13D1 (07) AC Selects
3:30 PM #7179598 4 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
1 SFC Pegasus 07M
Sunday, February 23rd, 2020
2:00 PM #7179633 2 CFC 07M White SSAP SSAP #9 map
4 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1
Wednesday, February 26th, 2020
7:15 PM #7179635 1 NSFC 07M Elites Hjorth Turf 1 (11v11) map
1 NDSC United 07
Saturday, February 29th, 2020
4:00 AM #7179586 GAC Vipers 07 TBD map
BU13-1SE BYE
9:00 AM #7179591 4 SFC Pegasus 07M Newton Athletic Turf #4 map
4 CFC 07M Royal
11:00 AM #7179585 3 MSC U13B Div 1 Mission Sports Park Field 5 grass map
2 SUSC Ajax 07M
12:30 PM #7179590 5 LANGLEY UTD KLANNF19 Div 1 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
1 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1
12:30 PM #7179589 0 CFC 07M White SSAP SSAP #3 map
1 SFC United 07M
1:30 PM #7179587 NSFC 07M Elites Hjorth Turf 1 (11v11) map
SDU United 07M
2:30 PM #7179592 1 NDSC United 07 Mackie Park Mackie Turf - Full map
8 CMFSC Como 07's D1
2:45 PM #7179588 1 PMSC BU13D1 (07) AC Selects Trasolini Turf Field - Full map
6 AUSC U13 Sangha DIv 1
Sunday, March 1st, 2020
9:30 AM #7179640 1 LANGLEY UTD OKEEFFEF19 Div 1 Walnut Grove Secondary School Walnut Grove Secondary - Turf map
2 CMFSC Como 07's D1
Saturday, March 7th, 2020
12:00 PM #7179637 2 AUSC U13 Sangha DIv 1 MRC TURF #3 map
0 SUSC Ajax 07M
4:30 PM #7179639 4 MSC U13B Div 1 Field #9 map
0 CFC 07M Royal
Sunday, March 8th, 2020
1:00 PM #7179630 0 SUSC Ajax 07M Newton Atheltic Park #4 map
3 SFC United 07M